Sport otwiera się na Autyzm

Program „Sport otwiera się na autyzm” realizowano w szkole od kwietnia 2018 do czerwca 2019 roku.
Był on ściśle związany z projektem Power Erasmus .
Zakładał wdrażanie uczniów niepełnosprawnych do aktywności fizycznej i szerzenie idei sportowych wśród osób niepełnosprawnych(ze szczególnym uwzględnieniem osób ze spektrum autyzmu).W ramach programu zorganizowano na hali Victoria sportową imprezę dla wszystkich uczniów naszej szkoły z okazji Dnia Świadomości Autyzmu. Reprezentanci  szkoły stawali  do walki o medale w turnieju tenisa stołowego, meczu piłki  nożnej, zawodów judo. Uroczystość uświetniły osoby, które na co dzień prowadzą zajęcia sportowe z osobami ze spektrum autyzmu. Gościem honorowym  był ówczesny Naczelnik Wydziału Kultury Fizycznej i Turystyki Urzędu Miasta-Pan Ryszard Radwan. W obchody włączyli się zawodnicy  TS Orły Bielskie oraz TS Podbeskidzie.

Produktem finalnym okazał się autorski program zajęć  z wykorzystaniem kijów do nordic walking , opracowany przez nauczycieli wychowania fizycznego.

Przeczytaj też wpis na temat tego wydarzenia (kliknij tutaj)