WYDARZENIA

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

W dniu 3 i 4 grudnia w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Z tej okazji w klasach odbyły się zajęcia, mające na celu przybliżenie problemów osób niepełnosprawnych. Uczniowie wykonali także prace plastyczne, które ozdobiły szkolny korytarz, a w świetlicy szkolnej powstał piękny plakat.
Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak by to było, gdybyś nie mógł korzystać ze swojego ciała tak, jak robiłeś to do tej pory?
Uczniowie podjęli wyzwanie! Każda klasa wzięła udział w specjalnych zajęciach, podczas których  można było doświadczyć trudności niektórych osób niepełnosprawnych. Uczniowie próbowali napisać stopą swoje inicjały, z zasłoniętymi oczami pokonywali tor przeszkód, rozpoznawali różne produkty po zapachu, zgadywali przeznaczenie przedmiotów, wykorzystując tylko zmysł dotyku. W naszej wyjątkowej szkole na co dzień uczniowie pełnosprawni uczą się i bawią ze swoimi niepełnosprawnymi kolegami. Tym razem wszyscy mogli przekonać się, jak trudno czasem wykonać proste czynności. To była ważna lekcja!