WYDARZENIA

SPORT OTWIERA SIĘ NA AUTYZM

SPORT OTWIERA SIĘ NA AUTYZM
Pod takim hasłem obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu.

W czasie sportowej imprezy, która odbyła się na hali Victoria przy ulicy Bratków 16, szerzyliśmy ideę sportu wśród osób ze spektrum autyzmu. Udało nam sie pokazać, że sportowa rywalizacja oraz podejmowanie wysiłku fizycznego są ważnym elementem życia naszych uczniów.

Zaprezentowaliśmy różne formy aktywności fizycznej i pokazaliśmy, że w sporcie nie ma granic. Nasi uczniowie byli tego najlepszym przykładem. Stanęli do walki o medale w turnieju tenisa stołowego i meczu piłki nożnej. Zaprezentowali swoje niezwykłe umiejętności w czasie pokazu judo.

Uroczystość uświetniły osoby, które na co dzień prowadzą zajęcia z dziećmi ze spektrum autyzmu:Pani Ania Dąbrowska i Pani Katarzyna Daniek. Gościem honorowym był Pan Ryszard Radwan -Naczelnik Wydziału Kultury Fizycznej i Turystyki Urzędu Miasta Bielska-Białej.

Zawodnicy Towarzystwa Sportowego Orły Bielskie, którzy rozegrali mecz z naszymi uczniami. byli pod ogromnym wrażeniem uroczystości.

(tekst: Iwona Nawara-Przybyła; zdjęcia: Iza Łobaza)