WYDARZENIA

Dzień przedszkolaka w SP6!

5 marca Szkoła Podstawowa nr 6 Integracyjna z otwartymi ramionami czekała na przyszłych uczniów!

Cały Dzień Przedszkolaka odbył się pod hasłem „Jedzie pociąg z daleka….. Europa na Was czeka”. Każdy przedszkolak za wykonane zadania zbierał gwiazdy na swoim paszporcie. 

Do odwiedzenia było kilka miejsc. W Grecji liczyła się precyzja – wyklejaliśmy koła olimpijskie kolorową bibułką. W Niemczech prawdziwie trudne zadanie – dopasowanie ilustracji bajek braci Grimm i kolorowanie wybranej bajki. W następnej sali dowiedzieliśmy się więcej o historii Polski, a w trakcie układania zamku z figur geometrycznych przy odrobinie szczęścia można było spotkać prawdziwego króla! We Francji przyszli uczniowie mieli czas na zabawę klockami – wspólnie budowaliśmy wieżę Eiffla. W Hiszpanii  za wykonanie zadania w nagrodę, można było zagrać w interaktywną grę na tablicy multimedialnej. A we Włoszech powstały kolorowe pizze z plasteliny. Panie nauczycielki pomagały w lepieniu najdziwniejszych dodatków do pizzy. Na jednej z nich znalazła się nawet marchewka! Po ukończeniu wszystkich zadań każdy uczestnik dostał dyplom za aktywny udział w Dniu Przedszkolaka!

Dziękujemy wszystkim przedszkolakom za odwiedzenie naszej szkoły!