COŚ INNEGO CIEKAWEGO,  WYDARZENIA

Powergedon 2019

POWERGEDON 2019

Nasza szkoła uczestniczy w dobiegającym już końca dwuletnim projekcie
POWER nr 2017-1-PLO1-KA101-035601, na realizację którego otrzymaliśmy dofinansowanie z Unii Europejskiej w kwocie 102.946,88 PLN.

W dniach 3-5 czerwca 2019 r.w Łochowie k/Warszawy już po raz trzeci został zorganizowany POWERGEDON dla instytucji realizujących projekty POWER w swoich szkołach i placówkach. Organizatorem jest Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji w Warszawie.
To wydarzenie, w którym uczestniczą szkoły i placówki oświatowe z całej Polski, podczas którego odbywa się konferencja dotycząca prezentacji  oraz upowszechniania projektów realizowanych w ramach programu POWER. W tym roku tematem były „Innowacje społeczne i współpraca międzynarodowa w edukacji”.

W dniu 4 czerwca 2019 r. nasza szkoła, reprezentowana prze p.Mariolę Bąk oraz Zofię Wajdzik (DRUŻYNA NR 64), wzięła udział w potyczkach sportowo logicznych w ramach POWERGEDONu 2019.

Rywalizacja była zacięta. Wymagała zmierzenia się z 71 drużynami z innych szkół
i placówek realizujących projekty POWER z całej Polski w 21 konkurencjach
(np. strzelanie z łuku, w którym nasze uczestniczki wywalczyły 2 wynik z najlepszych).

Nasza drużyna pokonała wszystkich uczestników POWERGEDONU i zajęła I miejsce w Polsce. O naszej szkole usłyszała cała Polska.

Gratulujemy Pani Marioli Bąk i Pani Zosi Wajdzik!