WYDARZENIA

„Trzymaj formę!”

PROJEKT „TRZYMAJ FORMĘ”

W kwietniu i maju bieżącego roku klasa 5 c realizowała projekt „Trzymaj Formę”.

Jest to ogólnopolski program edukacyjny, który ma zwiększać świadomość uczniów w zakresie wpływu żywienia i aktywności fizycznej  na zdrowie człowieka.

Klasa 5c realizowała  projekt medialny – poszczególne grupy przygotowały numery gazetek  tematycznie związanych ze zdrowym stylem życia. Uczniowie bardzo zaangażowali się w swoją pracę i powstały wspaniałe gazetki! Sami pisali teksty, na podstawie zdobytej wiedzy, wykorzystywali informacje z internetu, robili piękne i pomysłowe zdjęcia.

Weronika, Lena, Martyna i Zuzia przygotowały gazetkę „Żyj zdrowo i kolorowo”, w której umieściły wyniki ankiet przeprowadzonych w naszej szkole na temat zdrowego stylu życia, wywiad z dietetykiem, przepisy na zdrowe potrawy, podstawowe informacje związane ze zdrowym stylem życia. Weronika zrobiła przepiękną oprawę graficzną!

Projekt Marcina, Mateusza i Owidiusza to wspaniała i bogata w treści gazetka pt. „Trzymaj Formę”. Znajdują się tutaj wyczerpujące informacje na temat piramidy żywienia, wyniki ankiet, ale szczególną uwagę zwraca profesjonalnie przeprowadzony przez Marcina wywiad z mistrzynią świata we freedivingu, czyli nurkowaniu pod wodą na wstrzymanym oddechu.

Projekt Mai, Oli, Karoliny i Jagody to przede wszystkim piękne i pomysłowe artystyczne zdjęcia związane ze zdrowym stylem życia oraz teksty napisane samodzielnie.

Ciekawe i bardzo przydatne okazały się również informacje zgromadzone przez Maćka, Tymka, Kacpra i Staszka.

Dzięki temu projektowi nie tylko wzbogaciliśmy swoją wiedzę związaną ze zdrowiem, ale też odkryliśmy, jakich utalentowanych uczniów mamy w naszej szkole. Gazetki będzie można obejrzeć na wystawie w holu szkoły.

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nasz projekt!

Dziękujemy też Rodzicom, którzy angażowali się w prace poszczególnych grup!