WYDARZENIA

Pierwszy Dzień WIOSNY!

21 marca świętowaliśmy nie tylko pierwszy dzień wiosny. Był to także Dzień Europejski w naszej szkole. Klasy 4 i 5 prezentowały wylosowane wcześniej kraje europejskie.

Na naszej scenie pojawili się kucharze z klasy 4a, którzy gotowali włoskie spaghetti. Klasa 4b zatańczyła holenderski taniec. 4c pokazała bajkowe zamki niemieckie, a Marcin w stroju ludowym pokazał na czym polega jodłowanie! W ogromnym telewizorze stworzonym przez klasę 4d mogliśmy oglądać walki byków, najbardziej znany taniec – makarenę oraz skrót meczu piłkarskiego.

Teraz pora na klasy piąte. Klasa 5 a przeniosła nas do Starożytnej Grecji. Zapoznaliśmy się z greckimi bogami, a na koniec uczniowie zatańczyli legendarną zorbę. W klasie 5b arystokraci francuscy przechadzali się po uliczkach Paryża, wygłaszając wiersze o Francji. Na koniec wspólnie zaśpiewali piosenkę Indila z polskim transkryptem na teledysku. W klasie 5c mieliśmy zaszczyt spotkać się z królową Elżbietą II i wspólnie obejrzeć występ, który obfitował w ogromne talenty muzyczne. Na scenie wystąpili Beatlesi, Mick Jagger i Ed Sheraan !!!