WYDARZENIA

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

O świetności szkoły świadczą nie tylko opinie obecnych uczniów, ale i tych, którzy ze wzruszeniem wspominają szkolne czasy i przyznają się do tego, że ich talenty i pasje zakiełkowały właśnie tu, w Szkole Podstawowej nr 6 Integracyjnej.
Honorowi goście naszego święta to Absolwenci, którzy ukończyli szkołę kilka, a nawet kilkanaście lat temu.
Na naszej scenie gościli:
Maciej Kempa – trener Fundacji Aktywnej Rehabilitacji, sportowiec, człowiek lubiący wyzwania i ceniący ponad wszystko pracę z osobami z niepełnosprawnością, którym pomaga radzić sobie z przeciwnościami losu.
Szymon Szturc – fotograf-amator, specjalizujący się w fotografii zjawisk atmosferycznych i Patryk Kamrowski – licencjonowany fotograf zajmujący się fotografią natury, okolicznościową oraz portretową.
Aleksandra Stec – pedagog, realizująca się jako wolontariuszka w pracy dziećmi. Na co dzień pracuje przy tworzeniu kolekcji mody oraz współorganizuje profesjonalne pokazy mody.
Aleksandra Nykiel – utalentowana wokalistka o dojrzałym, ujmującym głosie, która pierwsze kroki na scenie stawiała jako uczennica Szóstki na Festiwalu Zaczarowanej Piosenki przy wsparciu naszych nauczycieli.
Michał Chrobak – narciarz zjazdowy i wszechstronnie uzdolniony sportowiec, który mimo niepełnosprawności staje w szranki ze sprawnymi zawodnikami i często odnosi zwycięstwo. Jest bohaterem powstającego dokumentu produkowanego przez Szkołę Wajdy w Warszawie.
Bardzo dziękujemy Naszym Absolwentom za uświetnienie obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych oraz 25-lecia Integracji w naszej szkole.
( zdj. Bartek)