Zimowisko - Szkolna stronka'15

Archiwum > 2013/14 > Imprezy i konkursy
Wpisała: E.Gil - Mrowiec
19.02.2014
Ferie zimowe rozpoczęliśmy w tym roku dość wcześnie, bo już w połowie stycznia.
W pierwszym tygodniu wypoczynku nasza szkoła zorganizowała dla chętnych dzieci zimowisko.
Program był bardzo ciekawy. Każdego dnia coś miłego dla oka, ucha, ciała i podniebienia.
Byliśmy w kinie na filmach- młodsze dzieci oglądały film pt. „Skubani”. Śmiechu co niemiara. Już wiemy, że w USA indyków na stole w Święto Dziękczynienia nie znajdziemy, gdyż dwaj bohaterowie filmu Franek i Olo, którzy są indykami przenieśli się w czasie do pierwszego Święta Dziękczynienia, by usunąć swoich pobratymców z ludzkiego menu. Tym samym zupełnie zmieniając tradycję - na amerykańskich stołach w świątecznym dniu króluje pizza. Starsze dzieci oglądały „Hobbita” część2. Film bardzo ciekawy, z pięknymi widokami, fantastycznymi efektami specjalnymi .
Brak śniegu nas nie załamał. Kulig się odbył, wprawdzie na kołach, ale radości było mnóstwo. Pieczenie kiełbasy i picie pysznej, ziołowej herbatki było rozkoszą dla każdego podniebienia. Po drodze zwiedziliśmy miasto Wisła, gdzie mogliśmy obejrzeć zabytki, zobaczyć słynnego skoczka Adama Małysza z czekolady, posłuchać historii i zakupić ciekawe pamiątki. A Wisła-Malinka pokazała nam skocznię im. A. Małysza. Jej wysokość zrobiła na nas ogromne wrażenie. Aż trudno uwierzyć, że można się odbić i przez krótką chwilkę lecieć jak ptak.
W trakcie zimowiska nie zabrakło zabawy- odbył się bal karnawałowy. Dzieci miały interesujące stroje, była ciekawa muzyka, konkursy, nagrody, animacje z panem Mirkiem. No- to był bal i szał ciał.
Po muzycznej rozgrzewce w ostatnich dwóch dniach zimowiska walczyliśmy pomiędzy grupami w sportowych rozgrywkach i uczyliśmy się rzucać kulą tak dobrze, by strącić jak najwięcej ….. ciężkich pionów, potocznie zwanych kręglami. Niektóre wyniki były doskonałe. Najmłodsze dzieci potrafiły zdobyć ponad 60 punktów. Gratulujemy!
Podsumowując zimowisko, warto zacytować szczęśliwego ucznia klasy 2giej „ To były najwspanialsze ferie jakie do tej pory miałem…..”.