Wiosna - Szkolna stronka'15

Archiwum > 2016/17 > Mały Samorzad
Wpisała: E.Gil-Mrowiec
24.04.2017

Z okazji Świąt Wielkanocnych 12.04.2017r. klasa 2a przygotowała przedstawienie dla uczniów klas 1-3. Występ podzielony był na dwie części. Pierwsza z nich zapoznała dzieci z tradycjami wielkanocnymi a druga była bardziej poważna. Uczniowie z klasy 2a zabrali nas do roku 33 naszej ery, do Jerozolimy. Zobaczyliśmy Jezusa wjeżdżającego na osiołku witanego przez ludzi z gałązkami palmowymi, była ostatnia wieczerza, zdrada Judasza, sąd u Piłata i krótki film przedstawiający drogę krzyżową i śmierć Jezusa.  Ale to co najważniejsze zostało na koniec- Wielka Noc kiedy to Jezus Zmartwychwstał, przeszedł między nami dając nam radość, miłość i nadzieję.
Tego życzymy każdemu, by Jezusa miał zawsze obok siebie. Jak w piosence, która zakończyła całe przedstawienie „Jesus is always with you”.
Cudownych Świąt Wielkanocnych życzyła klasa 2a z panią Ewą i panią Dorotką.

Wpisała: J.Janowiec
30.03.2017

W dniu 21 marca nasza szkoła obchodziła święto Dnia Wiosny. W pierwszej części uroczystości wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę zespołu Skaldowie pt. ,,Wiosna” oraz wysłuchaliśmy recytacji wierszy zaprezentowanych przez uczennice klasy 3. Kolejnymi niespodziankami tej uroczystości były konkursy ,, Zawody Mądrej Głowy", podczas których
uczniowie z poszczególnych klas 1 i 2 odpowiadali na zagadki sprawdzające ich znajomość wiosennych przysłów i nie tylko, zdobywając tym samym punkty. „Wiosenna para” to kolejna konkurencja, w której zmierzyły się klasy 3. Zadaniem ich było przygotowanie wiosennego stroju i fryzury, a następnie zaprezentowanie go w pokazie mody. Układanie puzzli o wiosennych ptakach czy rozpoznawanie wiosennych kwiatów były kolejnymi konkurencjami, w których wiedzą wykazywali się uczniowie.
W czasie przerwy każda klasa miała przygotować dowolną techniką plakaty wiosennych kwiatów zdobiące obecnie korytarz naszej szkoły oraz hasło na przywitanie wiosny. Prócz zmagań plastycznych pojawiły się też i te muzyczne. Klasy prezentowały przygotowane piosenki o wiośnie. Dodatkowymi atrakcjami były animacje muzyczne prowadzone przez wesołego klauna, które wywołały duży entuzjazm wśród dzieci i nie tylko … 
Zakończeniu imprezy towarzyszyło przyjście Pani Wiosny, która zawitała do nas, miejmy nadzieję już na stałe.