W bibliotece - Szkolna stronka'15

Przejdź do treści

Menu główne:

Archiwum > 2015/16 > Imprezy
wpisała: R.Skoczylas
15.01.2016

Nasza szkoła wzięła udział w programie Książki Naszych Marzeń.
W związku z tym biblioteka szkolna zaangażowała się w zorganizowaną przez redakcję miesięcznika „Biblioteka  w szkole” akcję  i przeprowadziła „Ogólnopolskie Wybory Książek” w klasach 1-3 z pomocą Małego Samorządu Uczniowskiego oraz w kl. 4-6       z pomocą Koła Przyjaciół Biblioteki (19 luty 2015 r.).
Uczniowie wybierali książki, które „czytają najchętniej, i które chcieliby mieć w bibliotekach”.
Przeprowadzone badanie doprowadziło do sporządzenia po wyborach wykazu „Książek Naszych Marzeń”, które uczniowie chcieliby aby znalazły się w kanonie lektur szkolnych lub w bibliotece.
Uczniowie mieli możliwość zdecydowania co będą czytać.
Efektem tych działań  w listopadzie 2015 r.  nasza biblioteka szkolna wzbogaciła swoje zbiory o 182 pozycje książkowe, które     w grudniu zostały wprowadzone do księgozbioru, oprawione w folię i udostępnione czytelnikom.

wpisała: R.Skoczylas
15.01.2016

KONKURS RECYTATORSKI
W krainie poezji ks. Jana Twardowskiego
Szkolne eliminacje konkursu recytatorskiego organizowanego przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Bielsku-Białej z okazji 100 rocznicy urodzin poety „W krainie poezji ks. Jana Twardowskiego” w kategoriach klas 1-3 oraz 4-6 odbyły się 12 listopada 2015 r. w bibliotece szkolnej.
Laureaci I miejsc reprezentowali szkołę w konkursie, który odbył się 24 listopada 2015 r. w siedzibie Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Bielsku –Białej przy ul. Komorowickiej 48.

 
Copyright 2015. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego