Turniej z przyjacielem - Szkolna stronka'15

Archiwum > 2010/11
Wpisała: M.Bąk
10.12.2010

Dnia 3 grudnia br. obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Uczniowie klas IV - VI zaprezentowali swoje talenty. Były pokazy tańca, akrobatyka, ciekawe wiersze i piosenki, a także prezentacja prac plastycznych i własnoręcznie robionej biżuterii. Uczniowie klas I-III przygotowali koncert piosenki i wspaniałe kostiumy bajkowo-karnawałowe.
Odwiedzili nas ciekawi goście. Jednym z nich był pilot Aeroklubu bielskiego pan Błażej Żak, który opowiedział o swojej pasji modelarskiej i lotniczej. Zaprezentował własnoręcznie wykonane modele samolotów zdalnie sterowanych i odpowiedział na pytania naszych podopiecznych. Wystąpili także aktorzy warsztatów Art. Terapii Teatru Grodzkiego w spektaklu "Jesień" przygotowanym przez panią Barbarę Rau. Swoją obecnością zaszczycił nas również pan Jan Chmiel Dyrektor Stowarzyszenia. Dużą niespodzianką dla naszych uczniów była wizyta Mikołaja, który obdarzył wszystkich uczniów łakociami.

Wpisał: Wojciech Janowiec
18.11.2010

16 listopada, po raz kolejny w naszej szkole, uczniowie klas 4 - 6 wzięli udział w Turnieju
z Przyjacielem, zorganizowanym przez nauczycieli wychowania fizycznego. W duchu sportowym o poranku przystąpiono do realizacji planu imprezy. Już na początku wiele emocji wzbudziła wizyta piłkarzy z klubu Towarzystwa Sportowego Podbeskidzie Bielsko-Biała. Przybyli do nas sportowcy - Dariusz Kołodziej, Sławomir Cienciała
i Maciej Rogalski - opowiadali o początkach swoich karier piłkarskich. Dociekliwi uczniowie zadawali - czasem trudne i problemowe - pytania dotyczące ich pracy, a nawet życia prywatnego… Piłkarze odpowiadali na nie z uśmiechami na twarzy.
Po serii pytań przystąpiono do realizacji kolejnej części spotkania, podczas której nasi goście zadawali zagadki sprawdzające wiedzę dzieci na temat klubu TS Podbeskidzie. Najodważniejsi zaś podjęli próbę wykonania zadań zręcznościowych, wymagających umiejętności zawodowego piłkarza. Na pożegnanie sportowcy rozdali mnóstwo autografów oraz klubowe upominki.
Na tym impreza nie skończyła się… Wszyscy uczniowie w duchu walki fair play przystąpili do udziału w Turnieju z Przyjacielem. Szereg konkurencji sportowych
i logicznych pokonywali w parach. Wzajemna pomoc i życzliwa współpraca okazały się być silniejsze od chęci odniesienia zwycięstwa. Zatem radość, uśmiech i przyjacielska postawa towarzyszyły wszystkim cały dzień.
Szkoda tylko, że kolejny turniej dopiero za rok!