Swietlica - Szkolna stronka'15

Archiwum > 2010/11
Wpisała: M.Habdas
30.05.2011

W świetlicy duuużo się dzieje.
Wraz z nastaniem wiosny dzieci wymalowały piękne pierwsze kwiaty, które można było obejrzeć na wystawie w osiedlowej bibliotece na osiedlu Kopernika.
W każdy poniedziałek pracownicy zaprzyjaźnionej biblioteki próbują zaciekawić młodszych uczniów dziecięcą literaturą- realizują akcję Cała Polska Czyta Dzieciom. Wychowankowie świetlicy chętnie uczestniczą w tych zajęciach, mogą odpocząć wyciągając się na dywanie i wsłuchując się w spokojny głos lektora.
Ponadto nie sposób nie wspomnieć o sporych sukcesach świetliczaków.
Dzieci w świetlicy są starannie przygotowywane do różnych konkursów plastycznych. Pod kierunkiem wychowawców tworzą prawdziwe dzieła sztuki, które zostały zauważone w różnych regionach Polski.
Gratulujemy wszystkim dzieciom, które zostały laureatami konkursów plastycznych!!!
" Klaudii III kl. za zajęcie III miejsca w konkursie "Zwierzęta małe i duże'' organizowanym przez Zespół Szkół w Łochowie
" Julii II kl. za zajęcie I miejsca w kategorii klas I-III
Marcelinie III kl. za II miejsce w aspekcie ekologicznym
Filipowi II kl. ,Jakubowi III kl. za wyróżnienie - w konkursie " Co słonko widziało" organizowanym przez Centrum Wychowania Estetycznego im. W. Kubisz w Bielsku- Białej
"

Julii II kl. za wyróżnienie w konkursie " Marzanna" zorganizowanym przez SP 20 w Gdyni
" Klaudii III kl. za wyróżnienie w konkursie " Najpiękniejsza kartka wielkanocna" zorganizowanym przez Miejski Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Krośnie.
" Julii II kl. I Natalii I kl.Za wyróżnienie w III Ogólnopolskim Konkursie Międzyświetlicowym Orgiami pod hasłem,, Mój ulubiony bohater z bajki".

Uczniowie uczęszczający na świetlicę ujawniają różnorodne talenty. Dzieci z pierwszych klas pod opieką wychowawców i pod kierunkiem specjalisty logopedy, który czuwał nad prawidłową wymową oraz dykcją aktorów, przygotowały przedstawienie pt. ,, Witajcie w naszej bajce". Uczniowie świetnie się bawili recytując wiersze i śpiewając piosenki Jana Brzechwy. Widzom również się bardzo podobało bo owacji nie było końca.
Wraz z nastaniem ciepłych dni i upragnionego słoneczka dzieci przebywają mnóstwo czasu na świeżym powietrzu. Bawią się w berka, skaczą przez skakanki, urządzają rozgrywki w piłkę nożną lub po prostu odpoczywają na kocykach w cieniu zielonych drzew.

Wpisała:A.Ochodek-Drożdż
4.01.2011

Jak co roku przed Świętami Bożego Narodzenia odbył się w naszej szkole wielki kiermasz ozdób i kartek świątecznych. Prócz tradycyjnych gipsowych aniołków, kolorowych gwiazdek pojawiły się nowe piękne ozdoby wykonane przez nauczycieli naszej szkoły. Były to choinki wykonane z makaronu, bombki z cekinów i ozdobnej taśmy. Dzięki zaangażowaniu wszystkich przygotowujących i hojności kupujących udało się zebrać ponad 940 zł. Pieniądze te pomogą w budowie powstającego w naszym mieście Hospicjum im. Jana Pawła II.
Wpisała: Renata Skoczylas
22.11.2010

Konkurs na ekslibris biblioteki szkolnej
W październiku odbył się pierwszy konkurs na ekslibris biblioteki szkolnej. Prace, które wykonano na lekcjach sztuki oraz projekty indywidualne wykonane na świetlicy oceniło wybrane jury w 2 kategoriach wiekowych. W klasach młodszych pierwsze miejsce zostało przyznane uczniowi z klasy 3c Tomaszowi Baranowi, drugie zajął Daniel Fulara z kl. 1a i trzecie miejsce Cyryl Pych z kl. 2b oraz wyróżniono 7 prac.
W klasach starszych pierwsze miejsce zostało przyznane uczniowi z klasy 5a Łukaszowi Brzostowskiemu, drugie miejsce zajęła Dominika Kulińska z kl. 5a i trzecie miejsce Kinga Sordyl z kl. 6d, wyróżniono jeszcze trzy prace. Podsumowanie konkursu miało miejsce na uroczystym apelu szkolnym, podczas którego autorzy wyróżnionych prac otrzymali nagrody. Wszystkie prace zostały wywieszone na tablicach przed biblioteką jako wystawa pokonkursowa.
Zapraszamy do obejrzenia wybranych prac! (nauczyciel bibliotekarz)