SKKT - Szkolna stronka'15

Wpisała: J.Janowiec
31.03.2011

Wycieczka SKKT-PTTK na Klimczok
W sobotę 26 marca wzięliśmy udział w kolorowym złazie turystycznym PTTK "Poszukiwanie wiosny". Wczesnym rankiem wyruszyliśmy na spotkanie z przewodnikiem. Z Olszówki podążyliśmy żółtym szlakiem w kierunku celu. Pokonując śmiało Przełęcz Kołowrót i Przełęcz Siodło położone pomiędzy szczytami Klimczoka i Magury,w końcu dotarliśmy do Schroniska PTTK położonym na wysokości 1034 m.n.p.m Wspólnie z pozostałymi uczestnikami złazu przystąpiliśmy do prezentacji grup połączonej z konkursami. Przebrane w wiosenne stroje drużyny wzięły udział w przeglądzie wiedzy turystycznej, jak również zaprezentowały wykonane na tę okazję Marzanny. Po upieczeniu kiełbasek na ognisku, rozpoczęła się część oficjalna imprezy. Ogłoszono wyniki,a następnie wręczono dyplomy i upominki. Mimo śniegu, deszczu i bolących nóg wszyscy wróciliśmy szczęśliwi.

Wpisała: J.Domider
15.10.210

Beskidzka Jesień 2010
Słońce, góry i uśmiech na twarzy. Tak właśnie zapamiętaliśmy wyprawę w góry naszego Koła turystycznego SKKT-PTTK. Podczas wycieczki wspólnie z przewodnikiem oraz młodzieżą należącą do kół z całego powiatu bielskiego, mieliśmy okazję podziwiać okolice Beskidu Żywieckiego.
Wczesnym rankiem wyruszyliśmy do Rycerki. Na miejscu czekali już na nas organizatorzy rajdu Beskidzka Jesień. Zielonym szlakiem dotarliśmy na metę - szczyt Bendoszki. Cóż to były za widoki…!
W schronisku czekała na nas gorąca zupa, pamiątkowy znaczek
i… niespodzianka! Nasi koledzy wzięli także udział w konkursie wiedzy turystycznej, śmiało udzielając odpowiedzi na trudne pytania organizatorów rajdu. Byliśmy z nich dumni! Pogoda dopisała, frekwencja też, więc w drodze powrotnej wszyscy mieli radość wypisaną na twarzy.
Wycieczka lekka, łatwa i przyjemna... była świetną rozgrzewką przed kolejną wyprawą w góry nieustraszonych turystów z "Szóstki".
To była udana wycieczka!
Wpisała: J.Domider
15.11.2010

Wczesnym rankiem, 13 -tego listopada podjechaliśmy autokarem do miejscowości pięknie wkomponowanych w krajobraz Pogórza Makowskiego, gdzie cisza i spokój pozwalają na odpoczynek, a także chwile kontemplacji. Miejscowości historyczne, a przy tym piękne krajobrazowo. Idealne miejsce na wyciszenie...
Najpierw zwiedziliśmy Wadowice, gdzie krótka przerwa na kremówki papieskie poprawiła humor wszystkim podróżnikom. Potem ruszyliśmy do Kalwarii Zebrzydowskiej by zobaczyć Kościół p.w. Matki Bożej Anielskiej i Klasztor Bernardynów z XVII w, Sanktuarium kalwaryjskie z zespołem kaplic na tzw. dróżkach kalwaryjskich z XVII w, wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
Dalej udaliśmy się do Lanckorony, pięknego miasteczka z niepowtarzalnym stromym rynkiem,
z którego pod kątem prostym odchodzą malownicze uliczki z drewnianymi domkami.
W półmroku podziwialiśmy ruiny zamku lanckorońskiego, którego dzieje zainteresowały każdegoz nas. U podnóża góry czekał już autokar, którym pojechaliśmy prosto do domu.