Obchody 3 Maja - Szkolna stronka'15

Wpisały: A.Pahl, I.Hankus
20.05.2010

Uroczysty apel
4 maja 2010 odbył się uroczysty apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Wzięły w nim udział wszystkie klasy naszej szkoły. Został przygotowany przez klasę 3a. Uczniowie odśpiewali Hymn Państwowy, zatańczyli poloneza oraz przedstawili krótką inscenizację przeplataną recytacją wierszy i śpiewem pieśni patriotycznych. Panował uroczysty i podniosły nastrój. Mamy nadzieję, że wszyscy wzbogacili swoja wiedzę na temat tego ważnego Święta Konstytucji 3 Maja.

Wpisał: M.Skrzydło
23.05.2010
Poczet sztandarowy
W dniu 3 maja 2010 roku odbyły się uroczyste Obchody Święta Konstytucji 3 Maja. W naszym mieście Obchody rozpoczęły się o godzinie 10.15 na Placu Ratuszowym gdzie odbyła się defilada Kompanii Honorowej 18. Batalionu Desantowo-Szturmowego Wojska Polskiego w Bielsku-Białej, uroczyste przemówienie prezydenta miasta Jacka Krywulta, przedstawiciela organizacji kombatanckich oraz młodzieży. Następnie przedstawiciele wojska, miasta i szkół złożyli kwiaty przy pomniku Konfederatów Barskich.
Chwilę później odbył się uroczysty przemarsz do Katedry p. w. św. Mikołaja, gdzie miała miejsce Msza Święta w intencji Ojczyzny.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 6a wchodzący w skład Pocztu Sztandarowego.