logo - Szkolna stronka'15

Archiwum > 2011/12 > Comenius
28.10.2011

Zakończył się konkurs plastyczny na logo Comeniusa. Rysunki wyróżnione w konkursie na Logo Comeniusa to:

Pierwsze miejsce - rysunek, który został wybrany jako logo Comeniusa wykonała Julia Sieradzka z kl. VIb. To logo będziemy umieszczać na wszystkich publikacjach naszego projektu.
Drugie miejsce - rysunek Oli Kanik z kl. VIa,
Trzecie miejsce - autor Kornel Bortlik z kl. VI a.
15.12.2011

Pierwsze spotkanie robocze w ramach programu "Comenius" 2011-2013

W dniach 30 listopada - 5 grudnia 2011r. gościliśmy w naszej szkole nauczycieli ze szkół partnerskich z Hiszpanii i Szwecji. Było to pierwsze spotkanie robocze, podczas którego, dokonaliśmy ewaluacji dotychczasowej współpracy, a także ustaliliśmy kolejne zadania przewidziane do realizacji w najbliższych miesiącach.
Nasi Goście uczestniczyli w regularnych zajęciach szkolnych , dzięki czemu mieli możliwość zaobserwować specyfikę pracy naszej placówki.Podczas wizyty odbył się również organizowanym co roku w naszej szkole "Turniej z Przyjacielem", pokaz Bocci, a także obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. W tym dniu został rozstrzygnięty konkurs na Logo Comeniusa. Laureaci konkursu otrzymali upominki przywiezione z Hiszpanii i Szwecji.
Nasi uczniowie zaprezentowali się w "Konkursie talentów" i w rozgrywkach Bocci. Klasy I-III przygotowały dla naszych Gości wróżby andrzejkowe, a zespół "Magiczna Szóstka " wystąpił z piosenkami szwedzką i hiszpańską.
Celem spotkania międzynarodowego była również ewaluacja dotychczasowej współpracy oraz ustalenie kolejnych zadań do realizacji na najbliższe miesiące.

Nauczyciele naszej szkoły spotkali się z nauczycielami ze szkół partnerskich, podczas wizyty w klasach, a także podczas zorganizowanych spotkań popołudniowych. W czwartek 1 grudnia udaliśmy się na spacer ulicami Bielska-Białej; w sobotę 3 grudnia Goście wraz z nauczycielami naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce "Pętlą Beskidzką".
W niedzielę udaliśmy się na wycieczke do Krakowa, skąd nasi goście udali się w drogę powrotną do domu.
15.12.2011

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych 2 grudnia 2011

Dnia 2 grudnia br obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Jak co roku uczniowie klas IV-VI zaprezentowali swoje umiejętności i zainteresowania w konkursie "Talenty Szóstki". Nasze zaproszenie przyjął również Pan Arkadiusz Jabłoński (AMS Team), wielokrotny medalista paraolimpijski w szermierce na wózkach, który przyjechał do nas wraz ze swoim asystentem. Pokaz szermierki wzbudził ogromne zainteresowanie naszych uczniów, a niektórzy z nich mogli uczestniczyć w pojedynku z samym mistrzem Panem Arkadiuszem.
Podczas spotkania zostały wręczone uczniom naszej szkoły dyplomy i nagrody za osiągnięcia sportowe, a także został rozstrzygnięty konkurs na Logo Comeniusa.
Uczniowie klas I-III uczestniczyły w konkursie wiedzy o krajach partnerskich programu Comenius 2011-2013 oraz gościły po raz kolejny Teatr Grodzki ze spektaklem "Rękoczyny".