Konkursy - Szkolna stronka'15

Archiwum > 2016/17 > Nasze osiagniecia
wpisała: A.Królak
9.06.2017

Uczniowie naszej szkoły z niepełnosprawnością intelektualną, brali udział w konkursie plastycznym „Drzewo z moich snów”, organizowanym wiosną bieżącego roku szkolnego przez Szkołę  Podstawową Specjalną Nr 17 w Bielsku-Białej.
Rozstrzygnięcie konkursu w kategorii wiekowej klas I-III i IV-VI miało miejsce 30.05.2017 r.
Uczniowie nagrodzeni:
Zofia Wysocka kl.1c – II miejsce
Kacper Trzciński kl.2b – III miejsce
Mateusz Michoń kl. 3c – wyróżnienie
Rafał Karliński kl. 5a – I miejsce
Igor Bryzek kl.5b – II miejsce

Wpisała: R.Skoczylas

Nauczyciel bibliotekarz uczestniczył w szkoleniu „BIBLIOTEKARZU, ZAPRZYJAŹNIJ SIĘ Z OSOBĄ Z AUTYZMEM”
i spotkaniu warsztatowym „PRACA Z CZYTELNIKIEM AUTYSTYCZNYM”,
gdzie BIBLIOTEKA PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 6 INTEGRACYJNEJ W BIELSKU-BIAŁEJ OTRZYMAŁA CERTYFIKAT INSTYTUCJA KULTURY PRZYJAZNA OSOBOM Z AUTYZMEM.

W dniach 7-9 lutego 2017 r. odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych (1a, 1b, 1c) na czytelników biblioteki szkolnej. Pierwszoklasiści obejrzeli przedstawienie pt. „Królewna się nudzi” przygotowane przez kolegów ze starszych klas, zapoznali się z regulaminem biblioteki szkolnej oraz wypożyczyli ciekawe książeczki do czytania.

Wiktoria Sojka zajęła III miejsce
w IV Festiwalu Słowa
„Razem w Chmurach Poezji”
w kategorii
MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA,
który odbył się 6 marca 2017 r.
w Domu Kultury w Lipniku

Serdecznie gratulujemy!

Wpisała: R.Skoczylas
5.12.2016

*  16 listopada 2016 roku w ZSO im. Armii Krajowej odbył się XI Miejski Ogólnoszkolny Konkurs „Bajarz Roku” – impreza wieńcząca obchody  Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w naszym powiecie. Organizatorami konkursu są: ZSO im. AK w Bielsku-Białej oraz Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddział w Bielsku-Białej. Jury przyznało dla zwycięzców nagrody książkowe, dla zdobywców pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach – dodatkowo – wieczne pióra. W kategorii szkół podstawowych wszyscy nagrodzeni otrzymali Pendrive. Klasy 4-e reprezentowała Aleksandra Janas, klasy 5-e Wiktoria Sojka. Obie uczennice dostały dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
Wiktoria ponadto otrzymała WYRÓŻNIENIE za pięknie opowiedzianą bajkę pt. „Szklana Góra”.

* W dniu 17 listopada odbył się konkurs recytatorski „W krainie poezji Jana Brzechwy” zorganizowany z okazji 50. rocznicy śmierci poety przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Bielsku-Białej. Przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych z Bielska-Białej, powiatu bielskiego, cieszyńskiego i żywieckiego. Przewidziano dwie kategorie uczestników: szkołę reprezentowały laureatki etapu szkolnego – klasy 1-3: Dorota Błachut, klasy 4-6: Aleksandra Janas, która otrzymała WYRÓŻNIENIE za recytację wiersza pt. „Grzyby” (w kategorii klasy 4-6 przyznano 3 pierwsze miejsca oraz 5 wyróżnień). Wszystkim uczestnikom konkursu zostały wręczone pamiątkowe dyplomy a laureaci otrzymali nagrody rzeczowe.

GRATULUJEMY!!!