Konkursy - Szkolna stronka'15

Archiwum > 2013/14 > Osiagniecia
Wpisała: I.Nawara-Przybyła
9.06.2014

Z ogromną radością informujemy, że uczennica klasy 6a, Ada Połeć, zachwyciła swoją interpretacją jurorów Konkursu Recytatorskiego Proteus i „wyrecytowała” III miejsce w kategorii klas IV-VI. W kategorii klas I-III drugie miejsce „wyrecytował” uczeń klasy 3b Maciej Owsionka. Adzie i Maćkowi, naszym wyjątkowo utalentowanym artystom, składamy serdeczne gratulacje!!!

Jesteśmy bardzo dumni z sukcesu Tomasza Barana, który zajął 3 miejsce w międzynarodowym etapie konkursu „Tworzymy własne wydawnictwo”. Jego książkę będzie można podziwiać na pokonkursowej wystawie w czeskim zamku w miejscowości Frydek Mistek . Tomkowi składamy serdeczne gratulacje!!!

Wpisała: M.Grzegorzek
13.05.2014

W akcji: "Listy dla Ziemi" w tym roku wzięli uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych. Pisaliśmy o powietrzu, o zanieczyszczeniach i zagrożeniach środowiska naturalnego.
Po przeczytaniu wszystkich listów komisja w składzie: Małgorzata Grzegorzek- nauczyciel przyrody, Małgorzata Dońcow-Pacyńska - nauczyciel j polskiego i Iwona Nawara-Przybyła - nauczyciel j.polskiego wybrała 6 listów, z których jeden Karoliny Płócienniczak z klasy VI c będzie brał udział w konkursie ogólnopolskim na najpiękniejszy list roku. Gratulujemy!

Wpisała: I.Nawara-Przybyła
13.05.2014

Z ogromną radością informujemy, że Tomasz Baran-uczeń klasy 6c, zajął pierwsze miejsce w Konkursie „Tworzymy Własne Wydawnictwo”, organizowanym przez Książnicę Beskidzką w Bielsku-Białej.
Tomasz napisał książkę „Co w zegarze… piszczy?” Jej bohaterowie –różne części zegarowej machiny, są bardzo zorganizowani i mają „złote serca”, bo umieją pomagać. Autor wykazał się pomysłowością zarówno w ujęciu tematu, jak i wykonaniu swego dzieła. Książka została wysłana do czeskiej biblioteki w miejscowości Frydek-Mistek, gdzie zostanie poddana surowej ocenie międzynarodowej komisji. Mamy nadzieję, że zachwyci jurorów.
Tomkowi życzymy kolejnych twórczych sukcesów i serdecznie gratulujemy!

Wpisała: I. Nawara-Przybyła
11.04.2014

W tym roku uczniowie naszej szkoły wzięli już kolejny raz udział w międzynarodowym konkursie literackim „Tworzymy własne wydawnictwo”. Mieli do wykonania bardzo trudne zadanie. Musieli napisać i wydać książkę! Spisali się na medal. Napisali piękne historie na temat „Kto może, niech pomoże”. Początkującym pisarzom życzymy połamania piór i niecierpliwie czekamy na ogłoszenie wyników.
W konkursie wzięli udział:
Jan Galikowski,
Sandra i Natalia Kurczyna,
Karolina Płócienniczak,
Tomasz Baran

Dnia 4 kwietnia odbyły się w naszej szkole eliminacje do międzyszkolnego konkursu czytelniczego dla klas czwartych „Czytam lektury”. Zwycięzcami okazali się Maja Cieślik i Dawid Bernatowicz. Serdecznie im gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie konkursu.

Wpisała: E.Chuchała
13.03.2014

3.03.2014 roku w Domu Kultury w Lipniku odbył się I Lipnicki Festiwal Słowa. Miło nam poinformować, że w konkursie „Mistrz pięknego czytania”, uczennica naszej szkoły, Julia Szturc, otrzymała wyróżnienie.
GRATULUJEMY!!!