Kabecjanie, DBI - Szkolna stronka'15

Archiwum > 2010/11
Wpisała: A.Pahl
20.05.2011

Od lutego 2011 roku wszystkie klasy młodsze biorą udział w projekcie "Kabecjanie dają radę".
Dzieci co tydzień spotykają się z sympatycznymi przybyszami z kosmosu - Kabecjanami
i wspólnie poznają zasady bezpiecznego zachowania się na co dzień.
W ramach projektu uczniowie spotkali się z policjantami z wydziału prewencji i drogówki,
ze strażą pożarną, a także przeszli szkolenie pierwszej pomocy z ratownikami Pogotowia Ratunkowego.
Zajęcia są bardzo ciekawe i uczniowie chętnie w nich uczestniczą

Wpisała: J.Białek
14.02.2111

W związku z przypadającym 8 lutego Dniem Bezpiecznego Internetu w naszej Szkole wszystkie klasy brały udział w zajęciach poświęconych tej bardzo ważnej kwestii. Uczniowie wraz z wychowawcami omówili zasady bezpiecznego korzystania z Internetu, obejrzeli filmy przybliżające tą tematykę.
Także opiekunowie mogli się zapoznać z poradami dla rodziców dotyczących bezpiecznego korzystania z Internetu.

Końcowym etapem był konkurs plastyczny na plakat dotyczący bezpiecznego Internetu, który mógł być ostrzeżeniem dla innych lub pokazywać zalety sieci.
Powstało wiele pięknych prac, mamy więc nadzieję, że każdy uczeń naszej szkoły wie, że korzystanie z komputera i Internetu jest pomocne w nauce i służy naszemu rozwojowi. Może być również świetną formą rozrywki, pod warunkiem, że będziemy korzystać z Sieci rozważnie i z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.