Jasełka, Koncert koled - Szkolna stronka'15

Wpisała: A.Matoga
4.02.2014

W ŚWIĄTECZNYM NASTROJU

20 grudnia, w ostatnim dniu nauki przed Świętami Bożego Narodzenia, atmosfera w Naszej Szkole była wyjątkowa. We wszystkich klasach odbywały się klasowe wigilie, na których uczniowie i nauczyciele składali sobie życzenia, dzieląc się opłatkiem oraz próbowali przygotowanych przez siebie smakołyków. Pod choinkami znajdowały się upominki, a brzmienie kolęd bożonarodzeniowych słychać było w każdej części budynku. Miłym słowom i życzliwościom nie było końca.
Atmosferę dnia uświetniły przedstawienia jasełkowe klas V a i II a, przygotowane specjalnie na tę okazję. Obie klasy podeszły bardzo profesjonalnie do swojego zadania. Nietuzinkowe scenariusze bogate były w dowcipne dialogi, przeplatane nastrojowymi kolędami. Uroczystości doskonale budowały atmosferę, wprowadzając wszystkich w świąteczny nastrój.

Wpisała: M.Pająk
10.02.2014

17stycznia po raz kolejny w naszej szkole odbył się Koncert Kolęd i Pastorałek połączony z obchodami Dnia Babci i Dziadka. Od lat dziadkowie licznie przybywają na świętowanie w obecności swoich wnuków i wnuczek. Babcie i Dziadkowie spędzają mile czas oglądając przygotowany przez dzieci program artystyczny. Uroczystość rozpoczęły jasełka, profesjonalnie przygotowane przez uczniów klasy IIa. Występ przeplatany był tradycyjnymi kolędami w wykonaniu uczniów klas młodszych. Po wzruszającym przedstawieniu, nasi artyści zaprezentowali perfekcyjne wykonania kolęd i pastorałek.
Imprezie, jak zwykle towarzyszyła ciepła i wzruszająca atmosfera. Występy zakończyły gorące życzenia dla Babć i Dziadków.