Inne 1 - Szkolna stronka'15

wpisał: Administrator
16.02.2008

IV Edycja konkursu.
Już po raz czwarty wszystkie klasy w naszej szkole rywalizowały w konkursie na najbardziej ekologiczną klasę "Szóstki".
Konkurs polega na zebraniu w klasie jak największej ilości makulatury i odbywa się w cyklu od lutego do lutego.
Główną nagrodą jest przechodni Puchar Dyrektora Szkoły, tytuł "Najbardziej ekologicznej klasy 'Szóstki' ", oraz naroda pieniężna do wykorzystania na cele klasowe. Za miejsce pierwsze - puchar, oraz 200 złotych na cele klasowe, za miejsce drugie - 180 złotych na cele klasowe.
W tym roku nagrodzone zostały trzy klasy starsze - I miejsce zdobyła klasa VI B - zebrała 1322 ,5 kg, II miejsce klasa VI C - 1253 kg, III miejsce klasa V C - 1209 kg., oraz wyróżnienie zdobyła klasa młodsza - II C , która zebrała 1160 kg
Wpisały:A.Pahl, J.Matoga
5.02.2008

1 lutego 2008 r. odbył sie tradycyjny w naszej szkole Wieczór Kolęd i Pastorałek. Zaproszeni goście - kochane Babcie i Dziadkowie ze wzruszeniem słuchali kolęd śpiewanych przez ich wnuki. Nie obyło sie też bez wspólnego kolędowania. Szczególnie dziękujemy pensjonariuszom Państwowego Domu Pomocy Społecznej w Bielsku-Białej przy ul. Żywieckiej, którzy nie zawiedli i jak co roku zaszczycili nas swoją obecnością. Wszyscy bawili się doskonale.
Szkolny Dzień Życzliwości
Wpisały: A.Pahl, I.Hankus
10.03.2008

9 lutego br., w ramach akcji "Szkoła bez przemocy" obchodzony był Szkolny Dzień Życzliwości, który poprzedzony był różnymi działaniami:
- W każdej klasie odbyły się wybory najżyczliwszych uczniów (zdjęcia i opisy tych dzieci można było oglądać na korytarzowej wystawce),
- Utworzono szkolną księgę życzliwości, do której wpisywali się uczniowie wraz z wychowawcami jak również pracownicy szkoły oraz rodzice dzieci,
- Na ścianach korytarza umieszczono plakaty oraz hasła promujące życzliwość – efekt ogłoszonego wcześniej konkursu.
Każdy w Dniu Życzliwości otrzymał wesołą plakietkę zachęcającą do życzliwości, uśmiechu, miłego pozdrowienia, radości.
Odkrywamy Portugalię
Wpisała: M.Studencka
06.04.2008.

28.marca.br. już po raz drugi obchodziliśmy w „szóstce” Dzień Europejski. W tym roku motywem przewodnim była Portugalia. Zabawę rozpoczęliśmy od mini telekonferencji Image - za pomocą komunikatora skype połączyliśmy się z portugalskim miastem Porto De Mos.
Następnie odbył się zacięty konkurs wiedzy o Portugalii.Brawurowo zwyciężyli uczniowie klasy III a i VI b. W drugiej części uroczystości oglądaliśmy klasowe prezentacje, po których chyba wszyscy zapragnęliśmy odwiedzić Portugalię. Przy dźwiękach Fado jury prowadziło długie obrady. Najlepsze w tej konkurencji okazały się klasy III a i I a oraz IV c, IV b i VI b. W nagrodę wyjadą na wycieczkę do Bystrej Śląskiej do Fałatówki.
Wyjazd ufundowała Rada Szkoły. Atrakcyjne nagrody rzeczowe dla laureatów konkursów ufundowało wydawnictwo PASCAL – dziękujemy!