Inne - Szkolna stronka'15

Archiwum > 2012/13 > Imprezy szkolne
Wpisała: M.Pająk
1.03.2013

25 stycznia z okazji Dnia Babci i Dziadka w naszej szkole po raz kolejny zorganizowaliśmy Koncert Kolęd i Pastorałek. Przy sali pełnej gości uczniowie zaprezentowali zarówno tradycyjne kolędy jak i mniej znane pastorałki. Koncert uświetniło przedstawienie pt:" Dlaczego ludzie nie chcą uwierzyć w Boże Narodzenie" przygotowane przez uczniów z koła teatralnego. W przerwie dzieci rozdały babciom i dziadkom słodkie upominki. Całej imprezie towarzyszyła niezwykła atmosfera.
Wpisał: K. Dusik
16.11.2012

We wrześniu br. uczniowe naszej szkoły rozpoczęli cykl spotkań patriotycznych pod hasłem:
"POLSKO - PAMIĘTAMY!!!" uroczystym apelem poświęconym wybuchowi II Wojny Światowej i Kampanii Wrześniowej.
W listopadzie odbył się kolejny uroczysty apel. Był on poświęcony 94 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Wpisała: B.Konieczna
27.02.2013

Pomogliśmy dzieciom w Czadzie - sfinansowaliśmy 52 szczepionki dla afrykańskich dzieci!

Uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami i rodzicami zaangażowali się w projekt edukacyjny UNICEF-u "Wszystkie Kolory Świata". Dzieci na lekcjach wychowawczych oraz zajęciach świetlicowych uszyły szmaciane lalki. Najpierw uczniowie wybrali kraj pochodzenia dla swoich laleczek, następnie zaprojektowali i uszyli stroje. W ruch poszły igły, nici, cekiny, tasiemki, guziki, kolorowe włóczki, gałganki i skrawki materiału. Efekt końcowy był zachwycający. Każda lalka była niepowtarzalna i miała w sobie coś sympatycznego. Urok lalek docenili wszyscy ci, którzy postanowili zaopiekować się laleczką i przekazać darowiznę na rzecz UNICEF-u. Lalki znalazły nowych właścicieli podczas styczniowego zebrania z rodzicami. Cała akcja sprawiła uczniom wiele frajdy i satysfakcji. Ponadto, wiele dzieci odkryło w sobie lub zdobyło nowe umiejętności- szycia i projektowania. Dziękuję za wsparcie akcji.