Inne - Szkolna stronka'15

Wpisał:
wpisał: Piotr
18.05.2007

11 maja w piątek miała w naszej szkole uroczystość z okazji Dnia Olimpijczyka. Doczekaliśmy się dwóch znakomitych gości - olimpijczyków. Dotarli do nas panowie Józef Przybyła i Stefan Hula. Pierwszy to skoczek narciarski z lat sześćdziesiątych, który największe sukcesy odnosił w Turnieju Czterech Skoczni i Mistrzostwach Polski. Brał również udział w dwóch olimpiadach - w Innsbrucku (1964) i Grenoble (1968). Drugi dopiero rozpoczyna karierę - jest reprezentantem Polski w skokach narciarskich.
Można było zobaczyć m.in. strój skoczka narciarskiego, but w jakim skakało się w latach sześćdziesiątych, pamiątkowe medale i wiele innych ciekawostek ze świata sportu.
Po krótkiej prezentacji, kiedy goście sami o sobie opowiedzieli parę słów z dobrej strony starali się pokazać reprezentacji naszej szkoły. Wystąpił Maciek Chabierski z 6c, który startuje w konkurencjach narciarstwa alpejskiego, oraz Kamil Nikiel z 4c, który zaprezentował nam krotki pokaz swoich umiejętności.
Potem przyszła pora na zadawanie gościom pytań i okazało się, że zainteresowanie przerosło oczekiwania. Wszyscy chcieli zadać pytanie, a odpowiedzi słuchali "z wypiekami na twarzy".
Na koniec oczywiście pamiątkowe zdjęcia i autografy.

Międzynarodowy Dzień Osób niepełnosprawnych
wpisał: Administrator
20.01.2008
3 grudnia 2007 roku uroczyście obchodzono w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych.
Odbyły się prezentacje absolwentów SP-6 zaproszonych z innych szkół, występy uczniów SP-6 w tańcu hip-hop, występ uczennic SP i absolwentów SP-6 uczęszczających na zajęcia Fundacji „Przyjaciele” w tańcu baletowym oraz w ramach „talentów SZÓSTKI”: - „Na straganie”- program artystyczny klas V i VI jak również program artystyczny klas IV.
W ramach spotkania z ciekawymi osobowościami gościliśmy pana Stanisława Kmiecika, który maluje ustami i stopą, Teatr Grodzki, który zaprezentował występ grupy osób niepełnosprawnych oraz Pokaz Tańca Towarzyskiego osób niepełnosprawnych
Zwieńczeniem imprezy była „Europa da się lubić w SP-6”- spotkanie z Conrado Moreno w potyczce z absolwentami szkoły