Inne - Szkolna stronka'15

Archiwum > 2010/11
Wpisała:A. Michalak
12.03.2011

16 grudnia pojechaliśmy na dwudniową wycieczkę w Pieniny. W kalendarzu była jeszcze jesień a rzeczywistości prawdziwa zima. Pierwszego dnia zwiedziliśmy zabytkowy drewniany kościółek w Dębnie oraz słynący z pojawiania się duchów, historyczny Zamek Dunajec w Niedzicy. Z widokowych tarasów zamczyska podziwialiśmy zachwycającą scenerię wokół zamku - skuty lodem Dunajec, ubraną w śniegowe czapy roślinność i piękną okolicę. Z wielkim ożywieniem zwiedzaliśmy więzienie z izbą tortur. W wozowni, opodal zamku widzieliśmy zabytkowe pojazdy konne pochodzące z lat 1900 - 1939 m.in. bryczki, pojazdy z dawnych Kresów Wschodnich oraz sanie. Obiad zjedliśmy w pensjonacie, w którym mieliśmy nocleg. Wypoczęci i nasyceni włożyliśmy na siebie kilka ciepłych warstw, w ruch poszły kombinezony. Czekał nas kulig. Wsiedliśmy na wozy i ruszyliśmy w leśne knieje, gdzie czekało na nas rozpalone ognisko, które przygotowali dla nas gospodarze. Bawiliśmy się w śniegu na polanie, przy zachodzącym pod szczytami Tatr Bielskich słońcu. Zjedliśmy upieczone kiełbaski i otuleni w koce, z pochodniami wróciliśmy wozami zaprzężonymi w konie do pensjonatu, gdzie zorganizowaliśmy dyskotekę. Wieczór w trzyosobowych pokojach trwał bardzo długo i był bardzo atrakcyjnym punktem programu. : Następnego dnia wyruszyliśmy na długi spacer do ruin zamku w Czorsztynie oraz do Pijalni Wód w Szczawnicy. Jeszcze tylko obiadek w jednej z gościnnych szkół i powrót do domu. Będziemy miło wspominać te chwile!

Wpisała: M.Habdas
17.02.2011
Spotkania w bibliotece.

Grupka dzieci z klas pierwszych chodzących do szkolnej świetlicy uczestniczy w zajęciach organizowanych w bibliotece na osiedlu Kopernika. Raz w tygodniu uczniowie uczą się wypożyczać książki, zapoznają się z księgozbiorem biblioteki, odnajdują swoje zainteresowania, uczą się kulturalnego zachowania.
Dzieci uwielbiają słuchać ciekawych a nieraz bardo zaskakujących opowieści pana bibliotekarza. Pracownicy biblioteki próbują zainteresować uczniów ciekawą książką poprzez głośne czytanie.
We wspólnej współpracy wychowawcy świetlicy M. Habdas i bibliotekarzy odbył się cykl spotkań poświęconych różnorodnej tematyce: Stroje ludowe naszego regionu oraz różnych regionów Polski ( dzieci mogły pooglądać strój okolic Podbeskidzia, dotykać glinianych mis i nalać wody ze starego dzbanka); Zwyczaje końca roku ( Andrzejki, Mikołajki, Święta Bożego Narodzenia). Obecnie trwa następny cykl zajęć poświęcony zwierzętom. Odbyły się spotkania Pies najlepszy przyjaciel człowieka; Kot chodzi zawsze własnymi drogami. Każde spotkanie poparte jest pozycją książkową wybraną z kanonu literatury dziecięcej. Zajęcia są zintegrowane z zajęciami plastycznymi. Dzieci w świetlicy szkolnej tworzą "dzieła sztuki" z zastosowaniem różnych technik plastycznych pod opieką wychowawcy M. Habdas. Uwieńczeniem tego przedsięwzięcia jest cykliczna wystawa Człowiek w świecie zwierząt.

Dzieci bardzo chętnie uczęszczają na te zajęcia, uwielbiają buszować wśród regałów, wybierać kolorowe książki, zadawać tysiące pytań bibliotekarzom wiedząc, że na każde z nich otrzymają rzetelną odpowiedź.

Wpisała: A.Ochodek-Drożdż
1.03.2011

Dnia 11 lutego obchodzony jest co roku Światowym Dzień Chorego, który ustanowił 13 maja 1992r. Papież Jan Paweł II. W tym roku włączyliśmy się w te obchody wykonując kartki z życzeniami zdrowia, dla chorych dzieci przebywających w bielskich szpitalach.
Uczniowie kl.4-6 przygotowali piękne dedykacje na kolorowych kartkach, które osobiście wręczą chorym dzieciom.

Wpisała: M.Bąk
12.10.2010

Program eTwinning jest częścią Comeniusa, unijnego programu dla szkół, w którym mogą uczestniczyć nauczyciele wszystkich przedmiotów, uczniowie wraz z opiekunem, dyrektorzy szkół, bibliotekarze i inni pracownicy szkoły.

eTwinning to łączenie i współpraca bliźniaczych szkół w Europie za pośrednictwem mediów elektronicznych i promowanie szkolenia nauczycieli. Jest to edukacyjny program Unii Europejskiej, który promuje wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT) w szkołach europejskich. Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami. Współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki. eTwinning poszerza zakres pedagogicznych możliwości oferowanych uczniom i nauczycielom, motywuje do nauki i otwarcia na Europę."
Nasza szkoła jest już zarejestrowana w tym programie i poza poszukiwaniem partnerów do udziału np. w programie Comenius wzięliśmy udział w projekcie "Let's make Earth's Day everyday", którego autorem jest pani Sophie Gaiffe z Francji. Uczniowie naszej szkoły wykonali prace plastyczne w ramach zajęć dodatkowych, które następnie zostały wykorzystane do przygotowania prezentacji multimedialnej i umieszczone w międzynarodowej bazie projektów eTwinning.
Więcej informacji na temat udziału w tym programie można znaleźć na stronie: www.etwinning.pl
Zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli do udziału w przygodzie z eTwinningiem.