Imprezy szkolne 2 - Szkolna stronka'15

Archiwum > 2009/10
Wpisała: A.Ochodek-Drożdż
22.03.2010

20 marca, jak co roku odbył się w naszej szkole Dzień Przedszkolaka. Wszystkie odwiedzające nas dzieci mogły pobawić się w krainie bajek- pod takim bowiem hasłem został zorganizowany ten dzień. Odwiedziło nas całe mnóstwo sześciolatków, którzy wraz ze swoimi rodzicami i rodzeństwem mogli poznać naszą szkołę i mile spędzić w niej czas. Było miejsce do rysowania, wycinania figur, pokonywania labiryntu, budowania. Na koniec dzieci wraz z rodzicami wzięli udział w zajęciach ruchowych prowadzonych metodą Weroniki Sherborne, w także wysłuchali koncertu zespołu "Magiczna Szóstka". Odwiedzający mili także okazje wsparcia "Pól Nadziei" kupując żonkilową naklejkę.

Wpisała: A.Ochodek-Drożdż
18.06.2010

11 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie tegorocznej akcji Pola Nadziei. W Kościele Najświętszej Marii Panny wzięliśmy udział w Mszy Świętej, a następnie wystąpił góralski zespół, który uświetnił uroczystość regionalnymi pieśniami. Następnie otrzymaliśmy wraz z pozostałymi uczestniczącymi szkołami podziękowania za udział i aktywną działalność w minionym roku. Nasza szkoła otrzymała w prezencie bezprzewodowy telefon. Dziękujemy wszystkim za udział i wsparcie akcji!

27.04.2010

Na przygotowanym jesienią przez kółko ogrodnicze naszym Polu Nadziei zakwitły pięknie żonkile. Te wiosenne, żółe kwiaty symbolizują nadzieję, budzącą się do życia przyrodę, która odradza się po zimie do życia. Żonkil jest jednocześnie symbolem akcji Pola Nadziei, w której udział bierze nasza szkoła. Pomagamy zbierać fundusze na powstające hospicjum.

Kiermasz wielkanocny
05.04.2010.

Tradycyjnie przed Świętami Wielkiej Nocy można się w naszej szkole zaopatrzyć w piękne ozdoby świąteczne. Są śliczne jajka ozdobione kordonkiem, a także metoda decoupage, można kupić wydmuszki na patyczku, gipsowe figurki, piękne koronkowe kurczaczki. Po raz pierwszy w tym roku pojawiły się palmy, w które można się było zaopatrzyć przed Niedzielą Palmową.
Cały zysk z kiermaszu zasili konto powstającego w Bielsku-Białej pierwszego stacjonarnego Hospicjum im. Jana Pawła II.

14.12.2009.

Jak co roku odbywa się w naszej szkole kiermasz ozdób i kartek bożonarodzeniowych. Ozdoby przygotowali uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. Dzieci mają okazję zakupić piękne gwiazdki, choinki wykonane z orzechów czy gipsowe aniołki. Jest wiele świątecznych kartek, które można wysłać do bliskich. Zapraszamy wszystkich nauczycieli, uczniów i rodziców na kiermasz. Całkowity zysk zasili konto powstającego w Bielsku- Białej stacjonarnego Hospicjum im. Jana Pawła II.

11.11.2009.

Po raz piąty nasza szkoła przystąpiła do akcji "Pola Nadziei". Dzięki niej staramy się uwrażliwić ludzi na problem osób nieuleczalnie chorych i cierpiących. Zbieramy również fundusze na powstające pierwsze w Bielsku-Białej stacjonarne Hospicjum im. Jana Pawła II. W październiku zasadziliśmy cebulki żonkili zebrane wśród uczniów na szkolnym Polu Nadziei, które przygotowało Kółko ogrodnicze. Uczestniczyliśmy także w uroczystym rozpoczęciu tegorocznej edycji akcji, które odbyło się tradycyjnie w Kościele NMP Królowej Polski w Bielsku-Białej. Otrzymaliśmy tam także cebulki żonkili, które wsadziliśmy już do naszej szkolnej rabatki żonkilowej. Nasze cebulki pojechały również do Rumunii, do szkoły z która współpracujemy w ramach programu Comenius. Tam zostaną zasadzone w rabatce, a uczniowie poznają cele i założenia akcji "Pola Nadziei".