Imprezy szkolne - Szkolna stronka'15

Archiwum > 2009/10
Wpisał: Administrator
11.01.2010.

3grudnia 2009 r. już po raz czwarty obchodzono w naszej szkole MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH. Harmonogram tego dnia był niezmiernie napięty i emocjonujący. Pierwszym punktem programu był "Turniej z Przyjacielem". Dziesięcioosobowe grupy uczniów pod przewodnictwem osoby niepełnosprawnej rywalizowały o zwycięstwo w Turnieju na czternastu stacjach, gdzie miały do wykonania różne konkurencje np. "W krainie matematyki, ortografii czy origami, przenoszenie piłek, kalambury, boccia, slalom i inne. Rywalizacja odbywała się w duchu fair play i wzajemnej tolerancji, a czas na poszczególne konkurencje wyznaczała muzyka.
Kolejnym ważnym punktem programu było spotkanie z osobami niepełnosprawnymi. Jego charakter oddawało hasło przewodnie - "ZWYCZAJNI-NIEZWYCZAJNI". Wśród przybyłych gości było kilku utytułowanych sportowców jak Mariusz Kupczak - kulturysta, Alina Pieczka - była lekkoatletka czy Jolanta Tuz, która mimo niepełnosprawności ruchowej wyczynowo nurkuje.
Po spotkaniu z gośćmi przyszedł czas na wyczekiwany przez dzieci konkurs "Mam talent". To już kolejny konkurs pod tym hasłem w naszej szkole, odbywał się on już zanim powstał telewizyjny show o takim tytule. Tym razem jednak jury zostało "wypożyczone" . Można więc było obserwować nauczycieli przebranych i odgrywających Kubę Wojewódzkiego , Agnieszkę Chylińską czy Małgorzatę Foremniak. Sprawiło to wielką frajdę wszystkim uczestnikom, a i poziom konkursu był wysoki. Uczniowie "Szóstki" pokazali, że potrafią świetnie śpiewać, grać na gitarze, perkusji, tańczyć opowiadać baśnie czy uprawiać gimnastykę.

Wszystko udało się znakomicie - była wspaniała zabawa połączona ze sportowym współzawodnictwem oraz lekcja tolerancji i zrozumienia drugiego człowieka dla dzieci i dorosłych.

Wpisała: Z.Wajdzik
30.10.2010

27 października odbył się u nas, tradycyjnie jak co roku TOR PRZESZKÓD NA KÓŁKACH, który skierowany był dla dzieci niepełnosprawnych ruchowo. Rozegrano trzy kategorie;
  wózki
   hulajnoga
   hulajnoga trójkołowa (dla dzieci z zaburzeniami równowagi)
W zabawie wzięło udział 20 uczniów. Zawodnicy pokonywali dwukrotnie wyznaczoną trasę na czas. Zwycięzcy otrzymali medale, dyplomy i nagrody.

Wpisała: M.Buda
25.03.1010

DZIEŃ EUROPEJSKI

Nadeszła połowa marca -czas przypomnieć wiośnie, że powinna już nadejść. W tym roku w naszej szkole witaliśmy wiosnę na sposób rumuński. Ale wszystko zaczęło się trochę wcześniej…
5 marca na specjalnym apelu pani Mariola Bąk opowiedziała nam o MARTISORACH. W tradycji rumuńskiej to małe zawieszki lub przypinki, głównie w kolorach czerwonym i białym. Pierwszego marca obdarowują się nimi wszyscy mieszkańcy Rumunii, odbywają się zabawy i festyny. Każdy nosi swój martisor aż do prawdziwego nadejścia wiosny, a potem zawiesza go na drzewie, by zapewnić sobie zdrowie, szczęście i powodzenie.
My też urządziliśmy "Dzień Martisor" - 23 marca wszyscy uczniowie zrobili swoje matrisory - były naprawdę piękne i kolorowe.
Ale to nie koniec wiosennego spotkania z Rumunią. Każda klasa wylosowała kilka przedmiotów, przywiezionych z wycieczki jednej z klas do Rumunii lub otrzymanych od naszych rumuńskich przyjaciół, współpracujących z nami w ramach programu COMENIUS. Wylosowane przedmioty były punktem wyjścia do przygotowania 5-cio minutowej prezentacji o Rumunii. Nie było to zadanie łatwe, ale nasi uczniowie wraz z wychowawcami wywiązali się z niego znakomicie (jak zwykle!).
23 marca, w "Dniu Martisor", mogliśmy zapoznać się z rumuńskimi legendami, obejrzeć przykłady dzieł sztuki ludowej. Jedna z klas zaprezentowała scenkę "Na targu", a inna - "Boso przez Rumunię". Jury miało bardzo trudne zadanie, aby wśród wielu ciekawych prezentacji wybrać tę najbardziej interesującą. W końcu nagrodę przyznano klasie VI b za "Nową historię Hrabiego Drakuli w całości wierszem napisaną". Po raz kolejny okazało się, że dla naszych uczniów (i ich nauczycieli) nie ma rzeczy niemożliwych, a dobra zabawa i zdobywanie wiedzy mogą iść ze sobą w parze.