Gwiazdka dla Afryki - Szkolna stronka'15

Wpisała: B.Konieczna
27.02.2014

„Gwiazdka dla Afryki”

Pomogliśmy setkom dzieci i kobietom w ciąży w Sierra Leone. Zebraliśmy 835 zł, Sfinansowaliśmy szczepienia ochronne przeciwko odrze, gruźlicy i tężcowi dla dzieci
w jednym z najbiedniejszych krajów na świecie! A to wszystko było możliwe, ponieważ uczestniczyliśmy w projekcie UNICEFu.
Społeczność szkolna, w tym uczniowie, opiekunowie dzieci, rodzice i nauczyciele zaangażowali się w projekt „Gwiazdka dla Afryki”. Dzieci na lekcjach wychowawczych, bibliotecznych i zajęciach świetlicowych poznały sytuację swoich rówieśników w Sierra Leone. Uczniowie obejrzeli filmy, zaprojektowali plakaty i zebrali ciekawostki o tym afrykańskim kraju. Następnie dzieci przygotowały pudełka-prezenty wraz z symbolicznymi szczepionkami. Te niecodzienne prezenty i szczepionki to tylko pretekst, aby uświadomić innym jak niewielkim kosztem można pomóc maluchom w innym kraju. Pięknie ozdobione i ciekawie opakowane pudełka zostały wystawione na kiermaszu szkolnym Nie trzeba było długo namawiać odwiedzających szkołę gości do ich zakupu ponieważ dzieci wykazały się wielką pomysłowością i sercem przygotowując prezenty. Każdy kupujący, symboliczny, przygotowany i wyceniony przez uczniów prezent, przekazał równocześnie darowiznę dla dzieci w Sierra Leone.
Cieszę się i równocześnie dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w projekt. Wszak wasza pomoc nie była symboliczna ale prawdziwa. Niewielkim nakładem środków udzieliliście wielkiej pomocy!