Dzien Wiosny - Szkolna stronka'15

Archiwum > 2013/14 > Imprezy i konkursy
Wpisały: D.Mamorska-Szypuła, B.Konieczna
3.04.2014

21 marca 2014 roku w naszej szkole obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. Jak co roku klasy młodsze pod opieką wychowawców uczestniczyły w różnego rodzaju konkursach i zabawach zorganizowanych przez Mały Samorząd. Tym razem hasłem przewodnim była Ekologiczna Wiosna. Zabawę rozpoczęliśmy na małej sali pokazem mody. Modele i modelki z poszczególnych klas zaprezentowali się w oryginalnych strojach wykonanych z materiałów ekologicznych.
Następnie dzieci pracowały w grupach wykonując pracę plastyczną dużego formatu pt. Drzewo. Prace te ozdobiły nasz korytarz zamieniając go w prawdziwy Stumilowy Las. Nie zabrakło również konkursów. Dzieci z poszczególnych klas wzięły udział w konkursach: klasy pierwsze "Konkurs Bajek", klasy drugie "Konkurs Przyrodniczy", klasy trzecie "Konkurs wiedzy o Bielsku-Białej". Na koniec naszej uroczystości na boisku szkolnym pożegnaliśmy zimę - paląc Marzannę, a przywitaliśmy wiosnę wnosząc gaik i śpiewając wiosenne piosenki.
Wiiiiiiiitaj Wiooooosno!
W ramach obchodów Pierwszego Dnia Wiosny dzieci z klas pierwszych zaproszone zostały do świetlicy szkolnej na konkurs. Co prawda konkursowe pytania nie dotyczyły oznak zbliżającej się wiosny, ale i tak trzeba było wykazać się nie lada sprytem i wiedzą, żeby zdobyć punkt dla swojej drużyny. Dzieci musiały przypomnieć sobie bohaterów bajek, rozwiązać rebusy i zagadki, a także prawidłowo skojarzyć wylosowany rekwizyt z tytułem bajki. Zwyciężyła klasa 1c, ale gratulacje należą się wszystkim dzieciom. Oprócz części konkursowej była również część artystyczna - dzieci recytowały i śpiewały wiersze Jana Brzechwy.

21 marca w klasach trzecich odbył się konkurs wiedzy o Bielsku-Bialej. Każdą klasę reprezentowały trzyosobowe zespoły. Nie miały one łatwego zadania. Trzeba było wykazać się dużym zasobem informacji o naszym mieście i umiejętnością wzajemnej współpracy, żeby prawidłowo odpowiedzieć na wylosowane pytania i rozwiązać krzyżówki. Uczniowie ci nie tylko wiele wiedzą o naszym mieście, ale świetnie rozpoznają zabytkowe budowle, pomniki, szczyty górskie i charakterystyczne miejsca miasta.
Najbogatszą wiedzą wykazali się reprezentanci klasy IIIb:
Oliwier Dopart, Maciej Owsionka, Jeremi Surzyn,
drugie miejsce zajęli uczniowie klasy IIIa, trzecie klasa IIIc.
Konkurs został przygotowany i przeprowadzony przez panie J.Naglik-Dzida, E.Stanik, D.Mamorska-Szypula.