Dzien Przedszkolaka - Szkolna stronka'15

Archiwum > 2013/14 > Imprezy i konkursy
Wpisała: H.Tybor
1.04.2014

29 marca br. był w naszej szkole Dniem Przedszkolaka. Dzieci wędrowały po Stumilowym Lesie i pokonywały w nim przeszkody oraz wykonywały różnorodne zadania – trudne i łatwe. Stumilowy Las krył w sobie wiele zagadek, ale dzieci dzielnie odkrywały i zdobywały nowe umiejętności. Pokonywały labirynty Sowy Przemądrzałej, piekły smaczne ciasteczka Kangurzycy, które później zjadały ze smakiem, robiły samodzielnie prezent dla Kłapouchego, poznawały przyjaciół Królika, słuchały z wielkim zainteresowaniem czytadełek Kubusia, obserwowały ciekawe zjawiska z przyrody i elektryki w obserwatorium Krzysia oraz wesoło brykały jak Tygrysek pokonując trudne przeszkody na sali gimnastycznej. Dzieci za każde prawidłowo wykonane zadanie w Stumilowym Lesie dostawały jeden element z układanki. Ze zdobytych wszystkich puzzli powstała później duża sylweta Kubusia Puchatka, a każdy przedszkolak na koniec otrzymywał dyplom za wspaniałe uczestnictwo w tym dniu. Dzieci wychodziły ze szkoły zadowolone i uśmiechnięte. Był to dla nich dzień pełen wrażeń i niespodzianek.