Dzien Misia, Andrzejki - Szkolna stronka'15

wpisała: H. Tybor
20.01.2016

25 listopada Światowy  Dzień Pluszowego Misia
Światowy Dzień Pluszowego Misia był znakomitą okazją, aby przybliżyć  uczniom klas młodszych literaturę, której bohaterami są misie.
Wszystkie dzieci przyniosły z domu ulubione maskotki misiów i razem z nimi wysłuchały i obejrzały opowieść o historii powstania pluszowego misia. W tym dniu dzieci brały udział różnorodnych konkursach, quizach dotyczących ulubieńców dzieci – bajkowych misiów. Rozwiązywali krzyżówki, układali puzzle, odgadywali „miodowe zagadki”. Na zakończenie wszyscy wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę „Jadą, jadą misie”.

Andrzejkowy wieczór marzeń,
Przepowiednie nowych zdarzeń.
Różne wróżby czymś czynimy,
I wesoło się bawimy.

26.11.2015 r. był dla wszystkich uczniów klas młodszych wyjątkowy. Właśnie w tym dniu dzieci miały okazję przenieść się w magiczny świat, uczestnicząc w Balu Andrzejkowym w naszej szkole. Na wstępie dzieci wysłuchały wiersza J. Kryńskiej „Andrzejki” oraz przysłów związanych z tym świętem. Odczytywanie znaków i przepowiedni wprowadziło wszystkich w tajemniczy nastrój. Dzieci poznały historię wróżb andrzejkowych oraz najbardziej popularne wróżby. Dzieci odgadywały kim będą w przyszłości i co ich może czekać w najbliższym czasie, a nawet jakie mają charaktery. Losując różne emblematy, uczestnicy Balu sprawdzili kto z nich pojedzie na wycieczkę „dookoła świata”, kto będzie miał słodkie życie, a kto  szybko znajdzie  w przyszłości żonę  lub męża. . Czy wróżby się spełnią – przyszłość pokaże. Pewne jest to, że przyniosły one nam wiele radości i były okazją do wspólnej zabawy. Na zakończenie  wszystkie dzieci wspólne zatańczyły taniec włoski z iluminacjami. Radości nie było końca.