DBI - Szkolna stronka'15

Archiwum > 2013/14 > Imprezy i konkursy
Wpisała: J.Białek
16.02.1014

W związku z coraz szybszym rozwojem nowoczesnych technologii i powszechnym wykorzystaniem Internetu jako źródła informacji, rozrywki i kontaktów społecznych, bardzo ważna jest świadomość uczniów oraz ich opiekunów w zakresie nie tylko korzyści, ale i zagrożeń, jakie niesie ze sobą sieć, jej zasoby oraz użytkownicy.
Dlatego właśnie od kilku lat w lutym obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Bezpiecznego Internetu. W tym roku dzień ten obchodziliśmy 11 lutego.
W naszej szkole 10-14 luty 2014 r. był tygodniem w którym uczniowie poznawali zasady bezpiecznego korzystania z sieci.
Klasy młodsze z Zuzką i Tuniem poznawali Internet, rozwiązywali krzyżówki i puzzle z zasadami bezpiecznego Internetu.
Klasy starsze omawiały zasady bezpieczeństwa w Internecie z programem 3,2,1 Bezpieczny Internet oraz zdobywając kolejne dyski wiedzy na platformie e-learningowej- Dziecko w sieci.
Wszyscy mieli możliwość uczestniczenia w konkursie plastycznym.
Powstały piękne prace. Część z nich prezentujemy obok.