DBI - Szkolna stronka'15

Archiwum > 2012/13 > Imprezy szkolne
Wpisała: J.Białek
9.02.2013

Od kilku lat w lutym obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu. W tym roku święto to obchodziliśmy 5 lutego. Celem tego dnia jest uświadomienie młodzieży i jej opiekunom nie tylko korzyści, ale i zagrożeń, jakie niesie ze sobą sieć i jej zasoby oraz użytkownicy.
W naszej szkole obchody Dnia bezpiecznego Internetu trwały od 4 - 8 lutego. Klasy młodsze w świat Internetu wprowadzali bohaterowie filmów: Zuzka i Tunio. Uczniowie rozwiązywali krzyżówki i puzzle poświęcone temu tematowi. Brali również udział w konkursie plastycznym.
W klasach starszych przeprowadzono zajęcia: 3,2,1 Bezpieczny Internet, uczniowie rozwiązywali puzzle przygotowane przez członków kółka informatycznego dot. zasad bezpiecznego Internetu oraz bezpiecznych odpowiedzi na niebezpieczne pytania. Mieli również możliwość wzięcia udziału w konkursie plastycznym.
Dla rodziców przygotowano ulotkę pn. Co robią dzieci w sieci.