Bal, Kochane Babcie - Szkolna stronka'15

Archiwum > 2015/16 > Maly Samorzad
Wpisała: H.Tybor
06.03.2015

W czwartek 4 lutego 2016 roku w naszej szkole odbył się  długo oczekiwany  przez dzieci bal karnawałowy . Tego dnia sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową. Z pomocą dzieci z Małego Samorządu panie przyozdobiły salę kolorowe kotyliony, serpentyny z bibuły oraz balony. Zjawiskowy wygląd, wprowadził dzieci w wesoły nastrój i zachęcił do wspólnej zabawy, do której uroczyście zaprosiły panie z Małego Samorządu, które prowadziły całą zabawę. Dzieci przebrane w kolorowe stroje, wcieliły się      w bohaterów znanych bajek i filmów. Wszyscy przy dźwiękach muzyki bawili się wyśmienicie!  Panie urozmaicały zabawę ciekawymi konkursami, a zwycięzcy byli nagradzani cukierkami.  W czasie balu został ogłoszony konkurs na króla i królową balu. Zwycięska para z każdej klasy otrzymała szeroką szarfę z napisem „Król Balu„ „Królowa Balu” i musiała zatańczyć swój wspaniały taniec.     W czasie przerwy dzieci miały czas na słodki poczęstunek. Była to również okazja do wykonania sobie pamiątkowych zdjęć w karnawałowych przebraniach. Niestety radosna zabawa musiała się w końcu skończyć.

26 stycznia w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci z klasy Ia zachwyciły nas swoim występem. Zorganizowały przedstawienie o „Czerwonym Kapturku”. Mali aktorzy doskonale wczuli się w swoje role i świetnie        je zagrali. Widownia nie szczędziła im braw za dobre aktorstwo. Nad całością przedstawienia czuwały oczywiście ich panie:       Ewa Gil- Mrowiec i Dorota Ciura.